KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15597285
nr 1559 7285
Einar Norelius
(1900-1985), Sverige
Teckning, Tusch, Monogramsignerad 67,11x12 cm, yttermått inklusive ram: 22x21
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 28 augusti 2023
kl 18:41:35
28/8 13:00:40
100 kr
28/8 18:27:33
Einar Norelius
Läs mer om Einar Norelius